جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تزریق چربی

تزریق چربی در صورت به دومنظور حجم دهی و جوانسازی انجام میشه که حجم دهی با چربی میکروفت و جوانسازی با نانو فت انجام میشود

رشت- خیابان بوسار،بالاتر از آزمایشگاه آشتیانی ،بن بست شهید پورکار،ساختمان طلائیه

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت به دومنظور حجم دهی و جوانسازی انجام میشه که حجم دهی با چربی میکروفت و جوانسازی با نانوفت انجام میشود

نحوۀ تزریق نانوفت چیست؟

نانو که در تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت مورد استفاده قرار گرفته می شود، در اصل چربی مایع شده (امولسیون) است که فیلتر و صافی شده است. نانو فت ها و میکرو فت ها چربی های فیلتر شده و خرد شده ای هستند که به حالت مایع درآمده اند و غلظت بالایی دارند که شامل تعداد بی شماری سلول های بنیادی است و در نحوۀ تزریق نانو فت مورد استفاده قرار می گیرد

سلول های بنیادی در تزریق چربی به روش نانوفت و میکروفت

سلول های بنیادی سلول های بیولوژیکی متمایزی هستند که در تزریق نانو فت نقش ویژه و منحصر به فردی به عهده دارند. سلول های بنیادی در اصل در تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت از طریق تقسیم های سلولی شروع به تقسیم شدن می کنند تا سلول های بنیادی بیشتری تولید شود. این سلول ها نقش مؤثر و سازنده ای در بازسازی بافت های آسیب دیدۀ بدن و به خصوص جوان سازی صورت و… به عهده دارد.
تحقیق های بالینی ای که در سال ۲۰۱۳ توسط دکتر تونارد و دکتر وردپل از بلژیک بر روی نحوۀ تزریق نانو فت انجام شد، نشان داده است که حدود شش ماه بعد از گذشت تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت سطحی در لایه های زیر پوست ایجاد شده است و بهبود قابل توجهی در کیفیت پوست نواحی مختلف بدن قابل مشاهده است. بسیاری از متخصصان پوست و زیبایی استفاده از روش های تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت برای جوان سازی صورت و دست ها را آغاز کرده اند و نحوۀ تزریق نانوفت را نیز به صورت کامل تشریح می کنند و آموزش می دهند

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

این نحوۀ تزریق ماندگاری و تأثیر بسیار زیاد و طولانی تری نسبت به سایر روش های تزریق چربی که قدیمی تر هستند دارد.

 • در تزریق چربی به روش نانو فت از مواد کاملاً طبیعی، اورجینال و بهداشتی استفاده می شود.
 • عوارض تزریق نانوفت و درد حاصل از جراحی آن بسیار کم و زود گذر است و ناراحتی های بعدی و ادامه دار نیز ایجاد نمی کند.
 • این روش تزریق چربی به طور کلی عوارض و خطر های احتمالی بسیار کمی دارد.
 • در محلی که قرار است تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت انجام شود جراحت کوچکی ایجاد می شود که به سرعت بهبود پیدا می کند و هیچ گونه زخم دیگری نیز در هیچ ناحیۀ دیگری از بدن ایجاد نخواهد شد.

معایب تزریق چربی به روش نانوفت

 • ممکن است زخم کوچکی در محلی که چربی از آن برداشته می شود و یا در محل تزریق چربی ایجاد شود که نیاز به مراقبت های روزانه برای بهبود پیدا کند.
 • در موارد بسیار نادر ممکن است فرد به دلیل وجود حساسیت به عفونت های خفیف مبتلا شود که با مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها تحت نظر پزشک برطرف خواهد شد.
 • بدن بعضی افراد در محل تزریق دچار تورم، کبودی و درد های خفیف می شود که به مرور و با استراحت و گذشت زمان و اقدام های بهداشتی و کنترلی رفع خواهد شد.

چه مدت طول می کشد تا نتایج انجام تزریق مشاهده و تثبیت شود؟

زمانی که برای احیا و شکل گیری سلول های جدید در بافت بدن در تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت در نظر گرفته می شود به طور معمول چیزی حدود ۶ ماه است که بعد از گذشت این مدت جوان سازی پوست به صورت کامل اتفاق خواهد افتاد.
در نانوفت و میکروفت حجم ماندگار و طبیعی ای به اعضای بدن و نواحی مختلف آن می بخشد. در واقع از تزریق های نانو فت و میکرو فت به صورت هم زمان و مکمل برای جوان سازی پوست و حجم دادن به بافت های مختلف بدن استفاده می شود.

چه کسانی می توانند خدمات نحوۀ تزریق نانو فت را دریافت کنند؟

هر شخصی که پوستی پیر یا آسیب دیده داشته باشد، در صورت در اختیار داشتن میزان چربی کافی و مناسب برای تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت می تواند اقدام به تزریق بکند. لازم به ذکر است که میزان چربی لازم برای تزریق به مناطق کوچک چند میلی لیتر و برای مناطق بزرگ تر ۳۰ الی ۴۰ میلی لیتر چربی نانو برای کل صورت است.

معمولاً تزریق نانوفت بر چه مناطقی از بدن رایج است؟

  • دست ها و بازو ها
  • در ناحیۀ گودی زیر چشم و برای از بین بردن تیرگی و پر کردن این محل
  • پر کردن و از بین بردن خطوط ظریف اطراف لب یا خط های اطراف چشم و خط اخم
  • ترمیم کردن پوست های نازک و حساس و آفتاب سوخته
  • از بین بردن لکه ها و پر کردن جای آکنه و جوش های مختلف
  • شقیقه ها
  • پر کردن و حالت دادن به گونه ها
  • ایجاد کردن چال گونه و لبخند
  • پیشانی
  • لب ها و اطراف آن
  • پشت دست ها
  • ترمیم کردن ظاهر کلی پوست
  • افزایش دادن الاستسیته

در نحوۀ تزریق نانو فت از کدام قسمت بدن چربی برداشته می شود؟

معمولاً بستگی به نظر و پیشنهاد خود فرد دارد که برداشت چربی از کدام ناحیۀ بدن او انجام بشود، ولی معمولاً در تزریق چربی برای صورت، از مناطقی مثل عضله های ناحیۀ تحتانی شکم و یا باسن ها چربی استخراج خواهد شد.

استخراج چربی از بدن در نحوۀ تزریق نانو فت چگونه انجام می شود؟

چربی ها در این روش معمولاً به کمک آسپیراسیون چربی یا لیپوساکشن که روشی آسان و بدون درد زیاد است برداشته می شود. کل زمان لازم برای انجام این فرایند نیم ساعت تا یک ساعت می باشد. در بعضی از روش ها عمل استخراج چربی برای تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت در نحوۀ تزریق نانو فت با تکنیک های بی حسی های موضعی انجام می شود و معمولاً بلافاصله نیز فرایند تزریق چربی آغاز خواهد شد.

نحوۀ تزریق نانو فت چگونه است؟

  • چربی استخراج شده از بدن فرد طی فرایندی آزمایشگاهی و دقیق پاکسازی، فیلتر و نمک دار می شود و با تزریق های پی در پی و متوالی به سطح زیری پوست تمام ناحیۀ مورد نظر پوشش داده می شود. سوزن مورد استفاده در تزریق چربی به روش نانو فت و میکرو فت باید بسیار تیز و باریک باشد و پس از هر مرحله از تزریق چربی شسته و ضد عفونی شود. پس از اتمام فرایند تزریق که میزان خونریزی به حداقل خود رسید، محل تزریق با بخیه های قابل حل ترمیم خواهد شد.

  • نحوۀ تزریق نانوفت به افراد معمولاً با بی حسی های موضعی صورت می گیرد و اگر قرار باشد که با روش های دیگر نیز ترکیب شود و چند کار مختلف روی بیمار به صورت هم زمان انجام شود، فرد را بیهوش خواهند کرد.

استفاده از این روش چه مزایایی دارد؟

استفاده از نحوۀ تزریق نانوفت بهترین و سالم ترین روش جایگزین برای سایر درمان های سنتی و قدیمی جوان سازی و ترمیم پوست است که با عوارضی همراه بود. این روش تزریق کاملاً بی خطر، امن، سالم، مؤثر و ماندگار است و معمولاً بدن بیماران هیچ واکنشی مبنی بر آلرژی یا حساسیت به این نحوۀ تزریق نشان نخواهد داد.

در کنار همۀ این ها، فرد متناسب با هزینۀ زمانی و مالی ای که می کند، بهترین خدمات و نحوۀ تزریق نانو فت را دریافت می کند که بهداشتی و امن است و کیفیت و ماندگاری زیادی نیز دارد. نتایجی که از انجام این روش حاصل می شود به دلیل این که در آن ساختار های اصلی صورت تحریک، ترمیم و جوان سازی می شود، طولانی تر و بهتر است و ظاهر صورت یا سایر قسمت های بدن نیز که در آن ها تزریق چربی به روش نانوفت و میکرو فت انجام شده است، بسیار طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید. لازم به ذکر است که نتایج و ماندگاری این نحوۀ تزریق حتی تا سه سال نیز مشاهده شده است.

اسکرول به بالا