جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جراحی زیبایی گوش

شامل جراحی های زیبایی گوش ( مثل جراحی گوش برجسته یا کوچک نمودن گوش ) جراحی عفونتهای گوش مثل ماستوئید کترمی ،ترمیم پرده گوش ، جراحی تومورهای گوش ، ترمیم استخوانچه های گوش.

گوش برجسته

اتوپلاستی به جراحی زیبایی گوش گفته می شود که می­تواند شکل، موقعیت یا تناسب گوش را بهبود بخشد. این جراحی می­تواند یک نقص در ساختار گوش را که از زمان تولد وجود داشته مانند گوش­های بسیار بزرگ یا گوش­های برجسته ( گوش بلبلی) تصحیح کند. همچنین گوش هایی که در اثر اختلال رشد یا حادثه دچار صدمه شده اند، در صورت امکان می توان این مشکل را هم با کمک این روش رفع کرد.

ترمیم پرده گوش

ترمیم پرده گوش (Eardrum Repair) عمل جراحی است که برای رفع سوراخ یا پارگی در پرده گوش، که به آن پرده صماخ (tympanic membrane) نیز می‌گویند، انجام می‌شود. از این جراحی می‌توان جهت ترمیم یا جایگزینی سه استخوان ریز پشت پرده گوش نیز استفاده کرد. پرده گوش غشای نازکی بین گوش خارجی و گوش میانی شماست که با برخورد امواج صوتی به آن مرتعش می‌شود. عفونت‌های مکرر گوش، جراحی یا ضربه ممکن است باعث آسیب به پرده گوش یا استخوان‌های گوش میانی شما شود که باید با جراحی اصلاح شود. آسیب به پرده گوش یا استخوان‌های گوش میانی می‌تواند منجر به کم شنوایی و افزایش احتمال عفونت‌های گوش شود.
اسکرول به بالا